اخبار بازارها و شرکت ها

 1. اخبار پولی مالی-شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه) ۳۸۵ واحد رشد کرد که در نهایت این شاخص به رقم ۳۰۲ هزار و ۷۲۶ واحد رسید.
 2. اخبار پولی مالی_بازارهای سهام جهان روز دوشنبه پس از آنکه چین با تغییر در یک نرخ بهره کلیدی، بازارها را غافلگیر کرد، به رکوردی بالا نزدیک شد.
 3. توئیت:بورس تهران از قطعیت معامله عمده شرکت ملی صنایع مس ایران در نماد فملی4 خبرداد.؛ همچنین بر اساس گزارش معاونت بازار ، روز یکشنبه ۲۶ آبان ۹۸ تعداد ۸۶۰ر۸۲۳ر۴۷۸ر۴ سهم معادل ۵/۷۴ درصد از سهام شرکت ملی صنایع مس ایران به ارزش ۴۲۵ر۲۶ میلیارد ریال که توسط بانک ملت در تاریخ ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ به صورت یکجا ، نقد و اقساط طبق شرایط اعلامیو به قیمت پایه هر سهم ۹۰۰ر۵ ریال عرضه و انجام شده بود ، پس از احراز
 4. اخبار پولی مالی-مدیر ابزارهای نوین مالی فرابورس از شرکت های تامین سرمایه و صندوق های سرمایه گذاری، بانک ها، بیمه ها و نهادهای مالی دعوت کرد تا در رقابت مظنه گیری اوراق جدید منفعت شرکت کنند.
 5. اخبار پولی مالی- سهامداران شرکت‌های نیرو محرکه، نوسازی و ساختمان تهران و پارس الکتریک در بورس و معامله‌گران شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی و صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود در فرابورس بیشترین کاهش را تجربه کردند.
 6. اخبار پولی مالی- اولین موضوع افزایش قیمت‌ها به صورت تدریجی بوده است. موضوع دیگر اختصاص یارانه‌ها و سهمیه‌ها به افراد و نه به خودرو است. توصیه دیگر این است که به طور مشخص محل مصرف درآمدهای ناشی از تغییر قیمت حامل‌های انرژی به ویژه بنزین مشخص شود. البته هر سه مورد در طرح اخیر مغفول واقع شد.
 7. توئیت- تالار صادراتی بورس کالای ایران، روز یکشنبه، 26 آبان ماه، شاهد دادوستد 32 هزار و 606 تن قیر، 2 هزار تن گوگرد و 50 تن عایق رطوبتی بود، همچنین طی این روز و در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی نیز 3 هزار و 480 تن قیر، 60 تن گوگرد، 484 تن مواد شیمیایی، 60 تن پلی اتیلن، 18 هزار تن لوب کات و 25 هزار تن وکیوم باتوم معامله شد. شایان ذکر است تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران هم در این روز شاهد
 8. توئیت- شاخص بورس با ۴۵۰۰ واحد افت در پایان معاملات امروز به ۳۰۲ هزارو ۳۴۰ واحد رسید. در معاملات امروز سه میلیارد و ۲۵۲ میلیون سهم در ۲۳۸ هزار و ۱۳۳ دفعه معامله شد. ارزش معاملات در بازار امروز ۱۳ هزار و ۱۱۸ میلیارد ریال و ارزش بازار هزارو ۱۰۲ هزار میلیارد تومان بود. نماد‌هایی که بیشترین تاثیر را در شاخص امروز بورس گذاشت گروه پالایشی‌ها، خودرویی‌ها برقی‌ها و بانکی‌ها
 9. اخبار پولی مالی- نفت سفید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران فردا دو بار و هر بار ۱۰ هزار تن عرضه می‌شود. علاوه بر این ۱۵۰۰ تن گاز مایع پالایش نفت لاوان نیز در بورس عرضه خواهد شد.
 10. اخبار پولی مالی-ناظر بازار سرمایه از اعمال سقف خرید ۱۶۰ برگه در هر معامله اوراق تسهیلات مسکن از سوی هر کد معاملاتی خبر داد.
 11. اخبار پولی مالی- نمایندگان مجلس شورای اسلامی شرایط واگذاری سهام بانک رفاه کارگران را تعیین کردند.
 12. اخبار پولی مالی- شرکت‌های صادرات محور همچنان جا برای رشد دارند و در صورت رعایت موازین حاکم در بورس همسو با بازار رشد خواهند کرد.
 13. توئیت-تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز یکشنبه 26 آبان ماه میزبان عرضه 30 هزار تن شمش بلوم، 7 هزار و 898 تن سبد میلگرد، 4 هزار و 500 تن شمش هزار پوندی و یک هزار تن بیلت آلومینیوم، 50 تن شمش سرب، 300 تن شمش روی، 160 تن سولفورمولیبدن، 3 هزار تن مس کاتد، 20 هزار تن مس کم عیار و 30 کیلوگرم شمش طلا است، همچنین 26 هزار و 86 تن قیر، 100 تن عایق رطوبتی و 6 هزار تن گوگرد در تالار صادراتی بورس کالای ایران
 14. اخبار پولی مالی-با توجه به ظرفیت بسیار بالایی که در صنعت پالایش کشور برای تولید فرآورده‌های نفتی از جمله بنزین وجود دارد، افزایش قیمت بنزین تاثیر خاصی روی عرضه در بورس و رینگ صادراتی ندارد.
 15. اخبار پولی مالی-فرابورس ایران در هفته منتهی به ۲۴ آبان ماه ۱۳۹۸، در مجموع برآیندی مثبت را ثبت کرد.
 16. توئیت-مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که ترکیب وجه تضمین قرارداد آتی پوشال معمولی از فردا تغییر می کند. بر اساس این اطلاعیه مطابق با بند ۱۰ مشخصات قرارداد آتی پوشال معمولی در خصوص تعیین وجه تضمین اولیه قرارداد آتی پوشال معمولی و با توجه به کاهش قیمت تسویه روزانه قراردادهای فعال طی روز جاری، از روز یکشنبه ۲۶ آبان ۹۸ پس از اتمام روز معاملاتی وجه تضمین
 17. اخبار پولی مالی-بورس انرژی ایران در ۵ روز کاری هفته منتهی به پایان هفته گذشته با رکورد شکنی های تازه ای به تعطیلات آخر هفته رفت.
 18. توئیت- تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز شنبه 25 آبان ماه میزبان عرضه 47 هزار و 41 تن مواد پلیمری، مواد شیمیایی، قیر، گوگرد، وکیوم باتوم، سلاپس واکس و روغن پایه است، همچنین 2 هزار تن کک متالورژی در تالار محصولات صنعتی و معدنی عرضه می شود. این گزارش حاکی است، 22 هزار و 297 تن قیر و 100 تن عایق رطوبتی در تالار صادراتی بورس کالای ایران عرضه می شود. بازار فرعی بورس کالای ایران نیز
 19. اخبار پولی مالی- یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه روند شاخص بورس در هفته‌های پیش رو، روند کاهشی را دنبال خواهد کرد، گفت: پیش‌بینی می‌شود که رونق بورس از دیماه ۹۸ آغاز شده و در سال ۹۹ هم ادامه یابد.
 20. اخبار پولی مالی- همکاری میان پتروشیمی‌ها و بورس کالا منجر به تحقق دستاوردهای مطلوبی در زمینه تامین مالی می شود که در این راستا شرکت ملی صنایع پتروشیمی می تواند سیاست گذاری های لازم را به ویژه در تامین مالی کوتاه مدت اعمال کند.
 21. اخبار پولی مالی- کشف منصفانه قیمت، مدیریت ریسک نوسان قیمت، تسهیل تامین مالی، تسهیل مبادلات فیزیکی، تنظیم بازار، انتشار اطلاعات بازار و تضمین اجرای تعهدات از اصلی ترین کارکردهای بورس های کالایی است.
 22. اخبار پولی مالی- اصلی ترین عامل تصمیم گیری در بازار سرمایه دسترسی به اطلاعات و اخبار است. سرمایه گذاران به اطلاعات شفاف نیاز دارند.
 23. توئیت- تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز چهارشنبه 22 آبان ماه میزبان عرضه 15 هزار و 686 تن میلگرد، یک هزار تن بیلت و 3 هزار تن شمش هزار پوندی آلومینیوم، 300 تن شمش روی، 50 تن شمش سرب، 40 تن مس کاتد و 30 کیلوگرم شمش طلا است، همچنین در این روز 78 هزار و 158 تن مواد شیمیایی، قیر و وکیوم باتوم در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران عرضه می شود. براساس این گزارش، 81 هزار و 894 تن
 24. اخبار پولی مالی- بورس انرژی ایران، امروز میزبان عرضه انواع فرآورده پالایشی و پتروشیمی خواهد بود.
 25. اخبار پولی مالی- برگزاری مجامع فصلی بیمه آسیا که برای نخستین بار در صنعت بیمه کشور اتفاق افتاده است، نشان می دهد برگزاری این مجامع، اثرات ثمر بخشی بر کدال بورس و افزایش قیمت سهام آن داشته است.
 26. اخبار پولی مالی- فردا، ۱۵ هزار میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی وارد بازار فرابورس ایران می‌شود.
 27. توئیت- شاخص بورس با ۵۲۵ واحد رشد در پایان معاملات امروز به ۳۰۵ هزارو ۵۸۵ واحد رسید. توئیت- در معاملات امروز دو میلیارد و ۶۸۲ میلیون سهم در ۳۴۹ هزار و ۴۹۱ دفعه معامله شد. ارزش معاملات در بازار امروز ۱۲ هزار و ۸۹ میلیارد ریال و ارزش بازار هزار و ۱۱۵ هزار میلیارد تومان بود. نمادهایی که بیشترین تاثیر را در شاخص امروز بورس گذاشت گروه بانکی‌ها، خودرویی‌ها و پتروشیمی‌ها بود و نمادهای
 28. توئیت- تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز شنبه 18 آبان ماه میزبان عرضه 66 هزار و 419 تن مواد پلیمری، مواد شیمیایی، وکیوم باتوم، لوب کات، گوگرد و قیر است، همچنین 8 هزار تن شمش بلوم و 2 هزار تن کک متالورژی در تالار محصولات صنعتی و معدنی عرضه می شود. این گزارش حاکی است، 500 تن عایق رطوبتی و 2 هزار و 200 تن قیر در تالار صادراتی بورس کالای ایران عرضه می شود. بازار فرعی بورس کالای ایران
 29. اخبار پولی مالی- در حال حاضر تجارت پسته در دنیا بازار مدرنی است که به ابزار خاص خود نیاز دارد که بورس های کالایی نیز ابزار قابل قبول و امتحان شده در دنیا است و ما نیز باید به این سمت برویم.
 30. اخبار پولی مالی- در پایان معاملات هفته منتهی به ۱۴ آبان ماه ۹۸، شاخص کل با ۴۳۲۸ واحد کاهش نسبت به هفته قبل، به رقم ۳۰۵۳۳۳ واحد رسید. این متغیر در قیاس با ابتدای سال، رشدی ۷۰.۹۰ درصدی را به ثبت رسانده است.

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار در خبرنامه عضو شوید.
بالا
بیمه های اتومبیل
بیمه های مسئولیت
بیمه های اشخاص
بیمه های مهندسی
بیمه های آتش سوزی
بیمه پس انداز مان
بیمه کشتی، هواپیما و حمل کالا
بیمه های حوادث