هفت نکته ضروری که قبل از خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری باید بدانیم !

پیش از بالا رفتن از نردبان موفقیت مطمئن شوید که آن را به جای درست تکیه داده اید (استیون کاوی).

 1- جهت شروع بیمه عمر و سرمایه گذاری ابتدا وضعیت مالی و نیازهای بیمه ای خود را بررسی کنید.

تحقیق و انتخاب صحیح نوع پوشش بیمه عمر و مدت این بیمه نامه و دیگر تعهدات بیمه عمر و سرمایه گذاری بسیار اهمیت دارد. عدم کسب اطلاعات صحیح و شفاف و همچنین آگاه نبودن از شرایط عمومی و خصوصی بیمه عمر و سرمایه گذاری منجر به پشیمانی بعد از خرید و یا در هنگام خسارت است. به علت اینکه بیمه عمر و سرمایه گذاری یک قرارداد بلند مدت می باشد انتخاب درست پوشش ها و تعهدات اهمیت ویژه ای دارد.

** بهترین کار: تماس و صحبت با یک مشاور خبره بیمه عمر و سرمایه گذاری می باشد. توسط این مشاوره شما قادر خواهید بود با توجه به شرایط مورد نظرتان، بهترین پوشش ها و تعهدات را انتخاب و یک سرمایه گذاری صحیح انجام دهید.

2- میزان پس انداز خود و مدت زمان تعهد به پرداخت آن را انتخاب کنید.
تفاوت ثروتمندان با فقرا در فلسفه زندگی: ثروتمندان همه پولشان را سرمایه گذاری می کنند و بقیه را خرج می کنند ولی فقرا همه پولشان را خرج می کنند و بقیه را سرمایه گذاری می کنند (جیم ران).

مهمترین ویژگی بیمه عمر و سرمایه گذاری، جمع آوری پس انداز های خرد و کوچک ما می باشد که به این پس انداز ها، سود به صورت بهره مرکب و روز شمار تعلق میگیرد و همچنین به صورت همزمان و پس از پرداخت اولین قسط حق بیمه، تحت پوشش تعهدات بیمه عمر میباشیم. این حق بیمه در بازه های زمانی ماهیانه، سه ماهه، شش ماهه و سالیانه قابل پرداخت است.

* به علت اینکه سود پرداختی به حق بیمه های بیمه عمر و سرمایه گذاری، به صورت روز شمار و بهره مرکب محاسبه می شود، در صورت انتخاب پرداختی سالیانه، به طور فزاینده ایی در مبلغ نهایی قابل دریافت، تفاوت ایجاد میکند. و این رقم بسیار افزایش پیدا خواهد کرد.

3- در صورت امکان پرداخت حق بیمه را به صورت سالیانه انتخاب کنید.

پرداخت های ماهیانه حق بیمه، به علت مشغله زیاد و گرفتاری های روزمره، ممکن است سهوا فراموش شود که البته این امر در بیمه های عمر و سرمایه گذاری زیاد اتفاق می افتد. عدم پرداخت اقساط در سررسید مقرر منجر به کاهش سود مشارکت در منافع بیمه ای می شود (این سود در پایان هر سال محاسبه و به اندوخته اضافه می شود). امکان به تعویق افتادن اقساط موجب بوجود آمدن استرس و حس اضطراب می شود. و همانطور که گفته شد پرداخت سالیانه حق بیمه به دلیل روز شمار بودن و بهره مرکب سود با روش های پرداخت های دیگر ماهیانه، سه ماهه و... تفاوت زیادی دارد. در صورت امکان بهتر است حق بیمه را به صورت سالیانه بپردازید.

4- پوشش های بیمه ای خود را انتخاب کنید.

انتخاب صحیح این پوشش ها (شامل پوشش های سرمایه فوت به هر علت، فوت بر اثر حوادث، امراض خاص و...) بسیار اهمیت دارد. معمولا پوشش "سرمایه فوت به هر علت" در بیمه عمر و سرمایه گذاری باید بین 25 تا 27 برابر حق بیمه پرداختی سالیانه شما انتخاب شود که این حالت، بهترین انتخاب هم از نظر اندوخته سرمایه گذاری و هم از نظر پوشش بیمه ای می باشد.

5- دیدگاه بلند مدت داشته باشید !

به علت اینکه ویژگی زمانی این بیمه نامه اهمیت دارد، جهت استفاده از مزایای بیمه ای و همچنین سرمایه گذاری، باید دیدگاهی بلند مدت (10 – 15 – 20 ساله) داشته باشید. اگر بخواهید کمتر از دو تا سه سال بیمه نامه خود را بازخرید کنید متحمل زیان خواهد شد. اما با گذشت زمان همین پس اندازهای اندک، منجر به دارایی و سرمایه هنگفتی خواهد شد.

همچنین قبل از شروع سرمایه گذاری، مبلغی را انتخاب کنید که بتوانید به صورت بلند مدت از عهده پرداخت حق بیمه در تاریخ های مقرر برآئید.

6- نام های دیگر (نام های تجاری) بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری را بشناسید.

بیمه های عمر و سرمایه گذاری به نام های متنوعی در شرکت های بیمه در کشور ارائه میشوند اما تمامی این بیمه نامه ها ماهیت و کارکرد یکسانی دارند و جزء بیمه های اشخاص می باشند. مانند:

 • بیمه عمر و سرمایه گذاری
 • بیمه عمر و پس انداز (و یا بیمه جامع عمر و پس انداز)
 • بیمه بازنشستگی (و یا بیمه تامين مستمري بازنشستگي)
 • بيمه عمر و تامين آتيه
 • بیمه تامين آتيه فرزندان (و یا بيمه نامه عمر و پس انداز آتيه فرزندان)
 • بیمه اندوخته ساز
 • بیمه عمر و تشکیل سرمایه
 • بیمه تامین هزینه جهیزیه
 • بیمه تامين هزينه تحصيلات
 • بیمه جامع زندگی
 • بیمه زنان خانه دار (و یا بیمه بازنشستگی زنان خانه دار)

همانطور که در بالا توضیح داده شد، این اسامی در حقیقت نام های تجاری برای بیمه عمر و سرمایه گذاری هستند و عملکرد همگی تقریبا برابر می باشد. چراکه بیمه عمر و سرمایه گذاری از بدو تولد قابل ارائه می باشد و شما با هر هدف مشخصی می توانید هم از امکان سرمایه گذاری و هم استفاده از پوشش های بیمه ایی بهره مند شوید. (چه برای خود تان، فرزندان و یا همسرتان).

7- همین امروز اقدام کنید.

یک سفر هزار فرسنگی با همان گام اول شروع می شود. (کنفسیوس)

اقدام، مهمترین گام در جهت موفقیت در همه زمینه هاست. مهمترین قسمت مقاله همین شماره است. اگر پدر شما در بدو تولدتان یک بیمه عمر و سرمایه گذاری برایتان تهیه و با پرداخت حق بیمه های اندک برای شما، در بیست و پنج سالگی یک اندوخته سرمایه گذاری به شما هدیه می کرد (برای خرید مسکن، تحصیلات و...)، آیا احساس بهتری نداشتید ؟ همیشه برای 10 سال بعد باید همین امروز برنامه ریزی کرد ! چرا ؟

به این دلیل که عمر به هر صورت میگذرد. در صورتی که اقدامی نکنید 10 – 15 – 20 سال هم میگذرد و تحول خاصی روی نمیدهد. و فقط 10 – 15 – 20 سال بیشتر از عمر ما گذشته است.

*** بدون شک انتخاب بیمه عمر و سرمایه گذاری در امروز موجب شادی و احساس غرور و رضایت در 10 سال آینده است ***

خواندن 1500 دفعه

نوشتن دیدگاه

قوانین درج و ارسال مطلب و نظر و سئوال:
با سپاس بسیار از تمامی کسانی که نظر خود را در مورد مطالب و اخبار سایت ثبت میکنند اعلام میداریم که علاوه بر اینکه ارزش کار شما را میدانیم و آن را ارج می نهیم ولی به دلایل مختلفی از قبیل:
- مفید و سازنده بودن نظر شما برای سایر کاربران
- جلوگیری از فیلتر شدن وب سایت
- محیطی سالم جهت تبادل نظرات
نطرات شما مورد بازبینی قرار میگیرد. لذا در صورت مشاهده هر یک از موارد زیر نظر شما احتمالا بصورت اتوماتیک و یا دستی حذف خواهد شد.
- هر نظری که به مطالب مربوطه بی ارتباط باشد.
- توهین به هر شخص یا گروه ، مذهب ، اندیشه ، قوم یا مردم یک کشور خاص.
- کلمات و ابراز نظر های سیاسی یا تحریک آمیز.
- مطالب غیر واقعی و خرافه پرستی، شیطان پرستی و غیره.
- نظراتی که مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.
- هرگونه چت کردن از طریق نظرات.
- ارائه هر نوع شماره موبایل، آدرس ایمیل و یا آدرس سایت از نوع تبلیغاتی.
- وارد کردن نظر به زبان های غیر فارسی (ترکی، کردی ، لری ، محلی ، انگلیسی و ...) و فینگلیش.
با تشکر از همکاری شما عزیزان


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار در خبرنامه عضو شوید.
بالا
بیمه های اتومبیل
بیمه های مسئولیت
بیمه های اشخاص
بیمه های مهندسی
بیمه های آتش سوزی
بیمه پس انداز مان
بیمه کشتی، هواپیما و حمل کالا
بیمه های حوادث