پرسش و پاسخ بیمه بدنه

موارد مرتبط

لیست سئوالات و پاسخ های مرتبط با بیمه نامه بدنه خودرو بیمه ایران

 • من در یک حادثه تصادف مقصر شناخته شده ام و خودرو خودم و طرف مقابل آسیب جزئی دیده است . خودرو طرف مقابل فاقد بیمه بود شرکت بیمه گفت اگر یکی از طرفین در حادثه بیمه نباشند باید کروکی حادثه در پرونده موجود باشد . خودرو طرف مقابل که فاقد بیمه بود قبلا تصادف کرده فلذا بعد از مراجعه به بیمه جهت خسارت اولا به دلیل نداشتن بیمه ثانیا کروکی پرونده تشکیل نشده و بیمه نامه بنده نزد طرف به امانت می باشد حالا طرف قصد ادامه مراحل بیمه را ندارد و درخواست مبالغ نامعقول برای برگرداندن بیمه نامه من دارد ... حال با توجه به این که من نیاز به بیمه نامه خود درام چه راهی پیشنهاد میکنید.

  می توانید از ایشاد در دادگاه شکایت نموده و از طریق مراجع قضایی پیگیری فرمایید.
 • آیا در بیمه ی بدنه کامل ماشین های وانت دو کابین (کاپرا دو کابین) که مورد استفاده ی شخصی دارد شرکت بیمه سیستم صوتی , رینگ و لاستیک، شیشه و اسید پاشی را تحت پوشش خود قرار می دهد یا خیر؟ و اگر خیر چه راه حلی در این زمینه وجود دارد؟

  مشکلی در صدور بیمه با این شرایط وجود ندارد.
 • لطفا توضیح بفرمائید که شرایط استفاده از تخفیف اتومبیل صفر تا چه مدت یا تاچه کیلومتری است ؟واگر بنده فرزند دانش اموز هم داشته باشم وحق بیمه راهم نقدا پرداخت کنم ایا این تخفیفات تجمیع میشود ؟

  تا سه ماه از تاریخ تحویل خودرو که در برگ سند فروش کمپانی درج شده است ۲۰درصد تخفیف صفر در صورت داشتن فرزند دانش آموز ۲۰ درصد تخفیف گروهی و در صورت پرداخت حق بیمه بصورت نقدی ۱۰ درصد تخفیف و در مجموع ۵۰ درصد تخفیف در بیمه نامه بدنه ارائه می گردد.
 • لطفا راهنمایی بفرمایید برای دریافت فرم بازدیدسلامت خودرو بعد از بازسازی چه مدارکی لازم است.

  اصل بیمه نامه و وجود خودرو
 • در صورتی که بیمه نامه بدنه یک بار خسارت گرفته باشد در صورت فروش وسیله نقلیه آیا بیمه گذار می تواند بیمه نامه خود را باطل کند ؟ در صورت ابطال حق بیمه ای به وی برگشت داده می شود ؟

  بله بیمه گذار می تواند بیمه نامه را ابطال و حق بیمه برگشتی را دریافت نماید.
 • درصورت تکرار در صدور بیمه نامه بدنه ، بدلیل عدم آگاهی و یا فراموشی مالک در داشتن بیمه نامه بدنه با داشتن ۲تاریخ متفاوت از زمان صدور(فاصله زمانی ۴ ماه) و باتوجه به مشکل سیستم بیمه ایران (هشدار ندادن درتکرار بیمه نامه بدنه و ثالث) ، آیا حق بیمه بصورت کامل به بیمه گذار برگشت داده میشود؟

  خیر کامل پرداخت نمی گردد.
 • من یک خودرو ماتیز مدل ۸۱ دارم که تا امسال تحت پوشش بیمه بدنه بود. امسال که برای تمدید بیمه نامه مراجعه کردم ، نماینده بیمه اظهار داشت که خودروهای خارجی ساخت داخل کشور که تولیدشون متوقف شده ازجمله ماتیز دوو سیلو و فولکس گول شامل بیمه بدنه نیستن. آیا این موضوع صحت داره؟ اگه اینطور هست پس چرا شامل حال زانتیا نمیشه جون تولید زانتیا هم متوقف شده.

  اگر بیمه نامه بدنه شما تخفیف عدم خسارت بیش از ۳ سال داشته باشد می توانید خودروی خود را بیمه نمایید.
 • بیمه بدنه پژو ۲۰۶ تیپ ۶ به خاطر افزایش قیمت بازار افزایش پیدا کرده است؟ بازدید ماشین برای پرداخت ما به التفاوت لازم است؟

  اگر ارزش خودرو بیش از ۴۰ درصد افزایش نداشته باشد نیازی به بازدید ندارد.
 • من ماشینم رو توی یک کوچه باغ پارک کرده بودم و وقتی برگشتم چراغها و شیشه جلو آن شکسته بود نفهمیدم کار کیه و با پلیس هم تماس نگرفتم .آیا بیمه بدنه من با تعهد شیشه ، خسارت میدهد یا نه . شیشه ام ترک خورده چی؟

  متاسفانه آسیب وارده به خودرو در اثر درگیری و نزاع پرداخت نمی شود.
 • ماشین من دارای بیمه بدنه بوده حالا ماشین دچار واژگون شده و من لاشه ماشین رو فروخته ام حالا بیمه می گوید برای دریافت خسارت باید پلاکهای ماشین رو هم بیاوری؟

  اگر خسارت کلی شده باشد باید تاییدیه فک پلاک را ارائه نمایید در غیر اینصورت و اگر ارزش لاشه خودرو از خسارت شما کسر شده باشد نیازی به فک پلاک نیست و می توانید موضوع را از ریاست محترم واحد خسارتی پیگیری فرمایید.
 • پس از تشکیل پرونده در حوزه تامین خسارت،چه قدر فرصت جهت تعویض قطعه معیوب و تحویل داغی به بیمه و وگرفتن خسارت وجود دارد؟

  می توانید تا حدود یک ماه پس از تشکیل پرونده خسارت خود را پیگیری فرمایید.
 • من یک۱۳۲ مدل ۹۰ دارم تو مسافرت یک پاژن نمره دولتی در حالت سبقت به ماشین زد و در رفت و من هم به گشت پلیس که چند کیلو متر قبل بود گزارش کردم حالا چطوری میتونماز بیمه بدنه اتومبیلم استفاده کنم شماره خودرو فراری رو هم دارم لطفا راهنمایی کنید؟

  چون شما در این حادثه زیاندیده بودید باید از بیمه شخص ثالث مقصر خود استفاده نمایید لذا از مقصر با داشتن شماره شهربانی در دادگاه شکایت کنید تا به دستور مقام قضایی خودروی مقصر توقیف و خسارت شما جبران شود.
 • من ماشین پراید خود را بیمه بدنه کرده ام و بعلت تصادف از بیمه بدنه استفاده کردم اکنون که مدت بیمه بدنه به اتمام رسیده بیمه گر شرکت بیمه ایران میگوید باید ماشین بازدید سلامت بشود تااین جا مشکلی نیست ولی ایشان میفرماید باید اصالت ماشین بررسی شود یعنی کارت ماشین با شماره موتور تطبیق داده شود میخواستم ببینم من که سال اول همه اینکار ها را انجام داده ام به خاطر یک تصادف حق دارند این حرف رابزنند چون این حرف توهین به اینجانب میباشد.

  با عنایت به استفاده از بیمه نامه بدنه در سال گذشته بازدید در حال حاضر از خودرو الزامی است و جهت تمدید حتما خودرو باید توسط کارشناس بازدید گردد و چون این موضوع از قوانین بیمه گری می باشد موضوع را بی احترامی به خود تلقی نفرمایید.
 • از رایان سایپا ریو لیزینگی ۴ ساله خریداری نمودم. سال ۸۶ تا ۹۰ برای سال ۸۷تا ۸۸ تمدید بیمه بدنه نمودم از همان نمایندگی رایان سایپا. برای تمدید سال بعد از آن بیمه نامه دوساله برایم صادر شد. یعنی ۸۸ تا ۹۰ برای سال ۸۸ تا ۸۹ تصادف داشتم. ولی در سال ۸۹ تا ۹۰ تصادف نداشتم. برای سال ۹۰ تا ۹۱ بیمه نامه بدنه بصورت شخصی درخواست کردم که بدون تخفیف صادر شد. در آن موقع از تخفیف های سالانه آگاهی نداشتم. اکنون نیز متقاضی دریافت بیمه بدنه هستم اما تخفیف دوساله برایم در نظر گرفته نمی شود. لطفا راهنمایی فرمایید؟

  بیمه نامه های بلند مدت تابع شرایط خاصی می باشد.برخی از مواقع تخفیفات بیمه نامه های بلند مدت سالانه و گاهی یکجا لحاظ می گردد .می توانید با مراجعه به مجتمع سعدی واقع در خ مفتح بعد از ۴ راه سمیه از اطلاعات بیشتری برخوردار گردید.
 • در تاریخ ۱۴/۰۴/۱۳۹۱ اینجانب بیمه بدنه خودروی خود را تمدید نمودم واین در حالی بود که تاریخ اتمام بیمه بدنه سال قبل ۲۰/۰۴/۱۳۹۱بود مسئول صدور بیمه نیز تاریخ اتمام را مبنای شروع بیمه سال ۹۱ قرار داد.در تاریخ ۱۸/۰۴/۱۳۹۱این جانب دچار تصادف شدم و اکنون به علت در دست نداشتن بیمه نامه بدنه سال قبل دچار مشکل شدم لطفا راهنمایی نمایید؟

  لطفا به محل تمدید بیمه نامه خود مراجعه تا اصل بیمه نامه سال قبل را دریافت کنید .ضمنا تخفیفات متعلقه احتمالی را نیز باید به حساب شرکت واریز نمایید.
 • آیا در بیمه نامه بدنه ذینفع می بایست با بیمه گذار نسبتی داشته باشد یا خیر؟؟؟؟؟

  الزاما خیر . داشتن نسبت الزامی نمی باشد.

 

خواندن 3495 دفعه

شما مجاز به ارسال نظر نمی باشید.

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار در خبرنامه عضو شوید.
بالا
بیمه های اتومبیل
بیمه های مسئولیت
بیمه های اشخاص
بیمه های مهندسی
بیمه های آتش سوزی
بیمه پس انداز مان
بیمه کشتی، هواپیما و حمل کالا
بیمه های حوادث